Без категорії
- Error: Please check if you enter Instagram username and Access Token in Theme Setting > Social Profiles
Connect to Us
Recent Tours
Лінія треку: Лукла – Пхадінг – Намче Базар – Кумджунг – Доле – Мачхермо – Гокіо – оз. Нгозумпа Чо – г. Гокіо-Рі – Драгнак – перевал Чо-Ла – Дзонгла – Лобуче – Горак Шеп – базовий табір Евересту – г. Кала Патар – Дебоче \ Тьянгбоче – Намче Базар – Лукла
Еверест, Джомолунгма, Сагарматха, що в перекладі “Мати Всесвіту” – найвища гора нашої планети, її висота 8848 м. Чи є така людина, яка не мріяла хоча б раз в житті побачити її власними очима? Даний тур – це прекрасна нагода побувати в самому серці Гімалаїв.
І хоч подорож передбачає Еверест, перед нами відкриються ще три восьмитисячники: Макалу (8481 м), Чо – Ойю (8201 м), Лхоцзе (8516 м). Та й не лише, ще помилуємось прекрасними, хоч і нижчими, Пуморі (7161 м), Ама – Даблан (6814м) та іншими красунями-горами. Кожного дня будуть нові враження і нові надзвичайно красиві краєвиди. Ми обов’язково зайдемо в базовий табір Евересту, звідки відважні альпіністи беруть старт на Еверест. Але це ще не все, нас чекають дві вершини, на які ми піднімемось – Гокіо Рі (5360 м) та Кала Патар (5643 м). Також, пройдемо через один із найвисокогірніших і доступних для пішого переходу перевалів – Чо Ла (5420 м). Родзинкою треку будуть надзвичайно красиві озера Гокіо, смарагдова вода яких зачаровує. І в додаток два льодовики – найдовший льодовик Нгозумпа (36км!) та легендарний Кхумбу. І традиційно – незабутні сходи та заходи сонця в Гімалаях. Вся ця краса в одній мандрівці.
Після походу ми завітаємо в Чітван – одне з небагатьох місць у світі, де можна спостерігати за життям диких тварин в природніх умовах. Ну і звичайно ж, познайомимось з культурою і традиціями загадкового Непалу. Відвідаємо стародавні індуїстські та буддистські храми, палаци та монастирі.
Хоч даний трек є складнішим і трішки довшим за класичний, проте й він значно цікавіший. Перевагою є те, що ми більш поступово проходимо акліматизацію, дві різні дороги вгору і вниз, а це значить більше краєвидів і кілька високогірних озер.
Увага! У зв’язку з високою складністю даного маршруту та довгим перебуванням на значній висоті, приймати участь можуть лише особи, які мають хорошу фізичну підготовку та досвід походів в гори (наприклад, наші рідні Карпати).
Тамель – туристичний район в м. Катманду
Після прильоту в Катманду поселяємось в готель, під час сніданку познайомимось з непальською кухнею. В перший же день буде екскурсія по одних з найважливіших святинь для буддистів та індуїстів і подивимось як дві різні релігії співіснують без жодних конфліктів. Ми побачимо Сваямбунатх, Пашупатінах, Боднатх та Патан.
Катманду → Лукла (2840 м) → Пхадінг (2610 м)
Аеропорт Лукла (2840 м)
Сподіваємось, що погода буде хороша і ми зможемо вилетіти до Лукли. Селище розташоване на висоті 2800 м, відоме своїм аеропортом, злітна смуга якого не перевищує 500 м. Недаремно він входить в ТОП-10 найнебезпечніших аеропортів світу. Звідси ми почнемо пішохідну частину нашої мандрівки. Вирушаємо в Пхадінг, де і будемо ночувати.
Відстань – 6 км.
Пхадінг (2610 м) → Намче Базар (3440 м)
Селище Намче Базар (3440 м)
Цей день не назвеш легким, адже попереду дорога в Намче Базар. Перша половина не складна, будемо проходити через мости над річкою Дудх Коші. А після найвищого мосту, який названий на честь сера Едмунда Гілларі, почнеться найважча частина цього дня – затяжний підйом крутими сходами до самого Намче Базар. Тут у нас буде дві ночівлі для кращої акліматизації.
Відстань – 13 км.
с. Кумджунг (3780 м)
С. Кумджунг (3780 м)
Дотримуємось золотого правила: “Ходи вище, а спи нижче”. Так ми і поступимо. Прогуляємось в село Кумджунг. Відвідаємо школу для діток сиріт, батьки яких загинули при сходженнях на вершини, супроводжуючи туристів. Зайдемо в буддистський монастир, де знаходиться “скальп єті”. Якщо буде хороша погода пройдемось до готелю “Everest view”, назва якого говорить сама за себе. Зупинимось попити чаю, милуючись прекрасними видами на Еверест і повертаємось назад.
Відстань – 17 км.
Намче Базар (3440 м) → Доле (4090 м)
Г. Ама Даблам (6812 м)
Сьогодні довгий і складний день. Рухаємось в Доле. Знову багато сходів і спуски та підйоми, тому тренуймо ноги та коліна! По дорозі милуємось горою Ама Даблам (6812 м), Табоче (6367 м), а також красивими водоспадами. До речі, сьогодні теж буде нагода поглянути на Еверест. Прийшовши, поселяємось в одну з лодж, вечеряємо і відпочиваємо.
Відстань – 12 км.
Доле (4090 м) → Мачхермо (4470 м)
Селище Мачхермо (4470 м)
Короткий перехід в Мачхермо. Нам відкриються нові вершини – Чолатсе (6335 м) та Чо Ойю (8188 м), які будуть зовсім поруч. Саме поселення розташоване в мальовничій долині.
Відстань – 7 км.
Мачхермо (4470 м) → Гокіо (4800 м)
Одне з озер Гокіо
Стежка вестиме нас вздовж бурхливої гірської ріки і вздовж морени льодовика Нгозумпа. Піднімаємось в долину, де розташовані надзвичайно мальовничі озера з дивовижним смарагдовим кольором води. Перше – оз. Лонгпанга (4650м), через 800 м оз. Табоче Чо (4710 м) і саме оз. Гокіо (4750 м), яке розташоване в однойменному поселенні.
Поселяємось в одну з лодж з виглядом на озеро.
Відстань – 8 км.
Яки і портери
Акліматизація: радіально йдемо до оз. Тонак (4870 м) і оз. Нгозумпа Чо (4980 м). Якщо будуть сила та бажання можна пройтись до ще одного – найвищого, оз. Гьязумпа (5200 м), яке розташоване біля самого підніжжя гори Чо Ойю.
Відстань – 13 + 10 км.
Гокіо (4800 м) → г. Гокіо-Рі (5360 м) → Драгнак (4770 м)
На вершині г. Гокіо-Рі (5360 м)
Вранці підйом на перший п’ятитисячник – гору Гокіо – Рі (5360 м). Підйом триватиме приблизно 3 год. Компенсують всі труднощі неймовірні краєвиди озер та льодовика Нгозумпа згори. З самої гори ми помилуємось горами Еверест (8848 м), Макалу (8481 м), Чо – Ойю (8201 м), Лхоцзе (8516 м).
Наробивши вдосталь фотографій, йдемо вниз на обід. Після відпочинку перехід в Драгнак через льодовик Нгозумпа – найдовший в Гімалаях (довжина 36 км!).
Відстань – 5 км.
Драгнак (4770 м) → перевал Чо – Ла (5420 м) → Дзонгла (4850 м)
Перевал Чо-Ла (5420 м)
Перехід через перевал Чо Ла. Він буде складним, адже сказати, що підйом крутий – це нічого не сказати і ми, не поспішаючи, крок за кроком долаємо цей шлях. Висота буде відчутною. Прокидаємось ми о 3.00 – 3.30, снідаємо і в дорогу. Ранній старт є запорукою вдалого проходження перевалу. Дорогу нам освітлюватимуть зорі, які на такій висоті будуть зовсім поруч і, здається, достатньо руку простягнути і можна торкнутись неба. Це одне з найнезабутніших видовищ. На перевалі проходимо льодовик і йдемо вниз в Дзонглу, втомлені та горді за себе.
Відстань – 11 км.
Дзонгла (4850 м) → Лобуче (4940 м)
г. Нупцзе (7861 м)
Легкий перехід в Лобуче. Вийшовши на стежку основного маршруту, ми зустрінемо каравани туристів та яків з провіантом. Тут ви зрозумієте, що зробили правильний вибір, обравши шлях через Гокіо. Ввечері, якщо не буде хмарним небо, ми побачимо захід сонця на горі Нупцзе (7861 м). Вона, наче, вкривається золотом – це казкове видовище.
Відстань – 8 км.
Лобуче (4940 м) → Горак Шеп (5170 м)
Льодопад Кхумбу
Після сніданку вирушаємо в Горак Шеп. Сьогоднішня ніч буде для нас найвищою і холодною. А що ж ви хотіли на висоті 5170 м? Після короткого відпочинку зробимо радіальний вихід в базовий табір Евереста (5335м). Помилуємось чудовим виглядом на льодопад Кхумбу. Робимо фотографії та повертаємось назад. Спати лягаємо рано, завтра красивий, але важкий день.
Відстань – 6 км.
г. Кала Патар (5645 м) → Дебоче (3820 м) \ Тьянгбоче (3800 м)
Еверест, Сагарматха, Джомолунгма (8848 м) – вигляд з г. Кала-Патар (5645 м)
Прокидаємось о 4.00, попереду сходження на гору Кала Патар (5645 м). Зустрічаємо схід сонця з виглядом на Еверест. Ви побачите як прокидаються Гімалаї – найвищі гори світу. Зовсім поруч гори Пуморі (7161 м), Нупцзе (7861 м), Ама Даблам (6812 м), Кантега (6782 м), Чолатцзе (6440 м).
Опісля, повертаємось в лоджу, снідаємо. Попереду дорога вниз. Йдемо в Дебоче або ж в Тьянгбоче. Тьянгбоче відоме своїм старим буддистським монастирем. Тут вже легко дихати і значно тепліше.
Відстань – 21 км.
Дебоче (3820 м) \ Тьянгбоче (3800 м) → Намче Базар (3500 м)
Буддистський монастир в с. Тьянгбоче (3800 м)
Якщо встигнемо зійти в Тьянгбоче, то відвідаємо зранку молитву в монастирі разом з монахами. Якщо ж ні, то зайдемо оглянути сам монастир, при нагоді, поспілкуємось з монахами. Нам далі вниз, в Намче Базар.
Відстань – 12 \ 10 км.
Намче Базар (3440 м) → Лукла (2840 м)
Міст імені Едмунда Гілларі
Повертаємось в Луклу по вже знайомій дорозі, ще раз глянувши на Еверест. Вже рідні сходи, яких нам бракуватиме. І ось вони – ворота в Луклу. Поселяємось, відпочиваємо.
Відстань – 19 км.
Лукла (2840 м) → Катманду → Нагаркот
М. Нагаркот
Сподіваємось на хорошу погоду і виліт в Катманду. Часом, тут по кілька днів чекають погоди, щоб вилетіти. Саме для цього в програмі є резервні дні. В Катманду нас чекає транспорт і ми їдемо в затишне містечко Нагаркот. Сюди їдуть для того, щоб зустріти схід сонця. Якщо проспите, не хвилюйтесь – вас розбудять, аби ви його не пропустили.
Нагаркот → Чітван
Національний парк Чітван
Милуємось сходом сонця і вирушаємо в Чітван. Об’єкт за свою цінність внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут, ми поринемо в зовсім інший світ у порівнянні з горами. Джунглі, каное, дикі тварини, спів птахів – це те, що нас чекає. А ще, знайомство з культурою тхару, однієї з найбільших і найстарших етнічних груп Непалу. Подивимось їхні народні танці. Чітван входить в топ-5 популярних для відвідування туристів місць Непалу.
День в Чітванi
Чітван, катання на каное
Чітван → Бактапур
Бактапур, один з храмів
Переїзд в Бактапур – одну з трьох столиць Непалу до XVII століття. У 1979 архітектурна спадщина міста внесена до списку ЮНЕСКО. На щастя, більшість безцінних пам’яток вистояли після страшного землетрусу 2015 року. В цьому самобутньому місті ви сповна відчуєте дух та атмосферу чарівного Непалу. Недовга ознайомча екскурсія.
Бактапур → Катманду
Молитовні барабани, Сваямбунатх
Вільний день в Катманду. Насолоджуйтесь цим метушливим і колоритним містом, пориньте в цей ритм і вам сподобається. Буде час, щоб придбати оригінальні сувеніри та відвідати затишні кафе Тамелю.
Переліт Катманду, Непал → Україна
Ввечері чекає довга дорога додому. Але нам буде чим зайнятись – переглядатимемо фотографії та будемо ділитись враженнями, а можливо, і планувати наступну подорож в цю неймовірну країну.
Хочете побачити Гімалаї, Еверест – вершину світу та інші восьмитисячники? Такі гори та озера є лише в Непалі. Для декого – це мрія ще зі шкільної парти. І чудово, коли є нагода та можливість втілити її в реальність. Приєднуйтесь і насолодіться побаченим сповна.
Кажуть, якщо ви хочете побачити справжню Європу — горду та прекрасну, стриману та темпераментну – варто їхати в Португалію та зануритися в атмосферу фаду і вічної весни. Ця країна — не лише футбол та вино, а й широкі піщані пляжі і суворі скелі узбережжя, хвилі Атлантичного океану і безліч квітів, столітня історія і величні пам`ятки.
Португалія — країна дивовижних контрастів і традицій, які приваблюють туристів з усього світу. Крім того — це найзахідніша країна Європи та й, власне, материка Євразія.
Непал – високогірна держава в Гімалаях в Південній Азії. Це одна з найбільш незвичних та загадкових країн світу. Хтось їде в Непал за просвітленням та доторкнутись до святих місць, покрутивши магічні барабани. Когось ваблять традиції, культура та величні пам’ятки цієї країни. Інші ж відправляється на трекінг, щоб помилуватись Гімалаями – найкрасивішими та найвищими горами світу, або ж, хоча б глянути на найвищу вершину нашої планети – гору Еверест (8848 м), яка розташована саме на кордоні Непалу і Тибету (Китай). Місцеві її називають Сагарматха, що в перекладі з непалі означає “Мати Всесвіту”.
Ця країна має особливий шарм і притягує своєю самобутністю. Недарма тут зустрічаються туристи з цілого світу.
Дана подорож буде цікава тим, кого цікавить Азія та її життя.
Шрі-Ланка – в минулому острів Цейлон. Сюди їдуть, щоб побачити барвистий світ, наповнений екзотикою. Це не тільки пляжний відпочинок на березі Індійського океану, а й давня історія у дивовижних храмах, національні парки з різноманіттям тварин, прекрасні гори та водоспади, плавання з китами та дельфінами, купання з черепахами, відома скеля Сігірія з резиденцією короля і, звісно, найсмачніший у світі цейлонський чай та плантації, де його вирощують.
Завдяки різноманітній та насиченій програмі ви побачите Шрі Ланку у всій її неймовірній повноті та красі. А який там захід сонця… його неможливо описати, його можливо лише побачити власними очима.
Мальдіви — райський куточок на Землі, загублений серед Індійського океану, про принади якого можна говорити без кінця. Поєднання блакитного неба, безкрайньої смарагдової води, свіжий бриз, білизна піщаних пляжів, кокосові плантації мимоволі пробуджують в пам’яті давню мрію — побувати у казці на Мальдівах.
Тут по-справжньому можна відчути себе Робінзоном Крузо. Сучасних споруд практично немає — все будується в повній гармонії з островами. Особлива атмосфера і, немовби, час зупинився серед пальм та океану.