Плануючи кількаденний похід в гори, потрібно серйозно віднестись до підготовки спорядження. В першу чергу важливими є якість та вага адже нести все доведеться на собі.
Якщо у вас немає досвіду походів і, відповідно, немає необхідного спорядження, краще позичити в друзів або взяти напрокат те, чого не вистачає.
– По-перше, вам може не сподобатись такий вид відпочинку. Спорядження лежатиме без потреби.
– По-друге, не всі готові одразу витратити велику суму грошей, а купувати абищо в жодному випадку не слід. Якісне спорядження дешевим бути не може. Краще почекати і зібрати необхідну суму. Мало того, можна накупити зайве та невідповідне.
Отже, кількаденний похід:
1. Рюкзак – об’єм до 50л для жінок та до 70л для чоловіків (на 2-4 дні). Якщо похід на 5-6 днів і більше, то знадобиться рюкзак більших розмірів. Важливо, щоб він був водонепроникний або мав дощовик. Бажано, щоб вага порожнього рюкзака становила 10-15% від ваги спакованого рюкзака.
2. Намет – повинен бути двошаровим. Добре захищати від опадів і не дати змокнути речам всередині намету від конденсату.
Є ще зимові варіанти. Конструкція схожа до звичайних наметів, окрім, так званої, «снігової спідниці». Вона перешкоджає вітру і холоду потрапляти всередину. В наметах для зимової ночівлі. зазвичай. використовують алюмінієві дуги. Як для полегшення ваги, так і для надійності.
3. Спальний мішок – для літніх походів та міжсезоння підійде спальник з температурою комфорту від +5°С до +2 – 0°С. Холодна пора – -5°С і нижче. Оптимальна вага – не більше 1,5 кг. У правильно підібраному спальнику має бути комфортно спати в спідній білизні. Під час походу зберігайте спальні мішки так, щоб вони не промокли та не увібрали вологу.
4. Теплоізоляційний килимок – тепліший килимок – комфортніший сон. Рекомендовано брати килимок з показником R-value (теплоізоляції) від 5 до 7. Під час зимової ночівлі важлива двостороння теплоізоляція килимка.
5. Подушка туристична.
6. Трекінгові палиці.
7. Сідачка (піддупник).
8. Дощовик.
9. Фляга для води, термос.
10. Кухонний набір – горнятко, миска, ложка. Набір повинен бути легким та міцним.
Посуд для приготування їжі.
11. Засоби для розпалювання вогню та приготування їжі, ніж\мультитул.
12. Гермомішок. Надійно захищає від вологи, але він не є дешевим. Замість нього можна використовувати звичайні поліетиленові пакети або ж струнні.
13. Документи – гроші, паспорт або посвідчення водія, студентський квиток тощо.
14. Мобільний телефон, фототехніка, зарядні пристрої.
15. Ліхтарик.
16. Захисний крем, гігієнічна помада, засоби гігієни.
17. Карти місцевості, компас, годинник, навігація.
18. Аптечка.
19. Ручка та блокнот.
Все потрібно брати з урахуванням кількості днів та висоти походу чи сходження. Тут вже потрібне серйозніше спорядження. Для одноденного походу не потрібно брати все вищеперераховане спорядження, воно вам не знадобиться. Не забувайте правильно одягатись, а також брати базове спорядження.
Софія Мадич