Без категорії
- Error: Please check if you enter Instagram username and Access Token in Theme Setting > Social Profiles
Connect to Us
Recent Tours
Албанія — країна-загадка, яка зваблює туристів прекрасною незайманою природою, неймовірними краєвидами, блакиттю Адріатичного та Іонічного морів і безліччю озер, гірськими краєвидами, спокоєм і затишком, цікавою культурою і давньою історією. Одна з небагатьох традиційних мусульманських країн Європи, де переплелися багата історія і різноманіття епох, які залишили цікавий відбиток на її культурі та архітектурі.
Албанія вважається найменш вивченою країною Балкан і Європи адже тривалий час була закритою і тільки зараз по-трохи відкривається для світу. Зрештою, саме завдяки цьому й зберегла свою самобутність, атмосферу та красу, що зачаровує.
Саме зараз чудова нагода відвідати і помандрувати цією мальовничою країною.
Переліт Україна —> Тірана, Албанія
Місто Тірана
Після прильоту в Тірану та поселення в готель вирушаємо знайомитись зі столицею Албанії та її пам’ятками. За 400 років існування, місто наповнилося і помпезними турецькими спорудами, і вишуканою італійською архітектурою, і будівлями цього часу. Це все огортає місто особливим шармом сучасного мегаполісу з традиційною провінційною атмосферою і затишком. Місто, де можна зануритися в минуле і сьогодення цієї балканської держави.
Озеро Коман
Сьогодні ми побачимо Албанію яскраву, чарівну, живописну і… схожу на Норвегію. Саме озеро Коман, куди ми їдемо, називають ‘’маленькою’’ Норвегією, оскільки стрімкі береги і безмежна синь води нагадують знамениті фьорди.
Протягом прогулянки по озеру ми будемо милуватися фантастичними пейзажами практично незайманої албанської природи, відвідаємо Команські печери. Буде час для відпочинку на дикому пляжі та купання.
Опісля, спробуємо себе в каякінгу.
Обідаємо в сільському албанському будинку, який знаходиться далеко від цивілізації та зручностей, до яких ми так звикли. Зате, є гостинні люди та природа, від якої перехоплює подих.
Місто Берат
Вранці виїжджаємо в Дуррес (Диррахій) – найстаріше та друге за населенням місто Албанії, розташоване на узбережжі Адріатичного моря. Місто може похвалитися багатою і насиченою подіями історією. Було засновано у 627 р. до н.е. і за своє існування встигло побувати частинами кількох імперій, було зруйноване землетрусом і, незважаючи на ці події, зберегло власну культурну спадщину, яка відома в усьому світі і є під захистом ЮНЕСКО.
Крізь перипетії похмурого комуністичного періоду в Албанії збереглося лише два історично старих міста — Берат і Джирокастра. Обидва є під егідою ЮНЕСКО. Все решта було стерто з лиця землі.
Саме тому, Берат — виключення з албанських міст, де збережена старовинна архітектура. Місто-музей, де протягом своєї історії мирно проживали християни та мусульмани, будувалися мечеті та церкви. До завоювання турками Албанія входила до Болгарського царства і була християнською країною.
Берат — це цілий комплекс, який складається з розташованого на горі замка та кварталів, які знаходяться біля підніжжя. На вершині гори до цих пір живуть люди.
Після екскурсії завітаємо у винарні Чобо, історія яких бере початок з 1900-х років, а секрети виноробства передаються з покоління в покоління.
Місто Бутрініті
Переїзд у м. Вльора – першу столицю незалежної албанської держави. Це місто є особливим для усіх албанців – саме тут була проголошена незалежність Албанії від Османської імперії у 1912 році. Завдяки розташуванню в мальовничому місці Албанської Рив’єри на кордоні Іонічного та Адріатичного морів, є одним із головних курортів країни. М. Вльора було засноване давніми греками в 6 ст. до н. е. В період Римської місто було важливим портом. Згодом – частиною Візантії, а в 1477 році було зайняте османами.
Далі їдемо Албанською Рив’єрою з надзвичайно красивими краєвидами на гори та моря. Зупиняємось в м. Бутрініті – археологічний музей-заповідник поблизу кордону з Грецією, вперше був частково розкопаний лише в 1928-35 рр. і сьогодні є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Поселення було засноване як грецька колонія Коринфу. Колись, це було потужне багате місто, про що свідчать численні залишки будівель: грецьке місто, римське місто, венеційське місто і форт.
Саранда – прибережне місто, розташоване між горами та Іонічним морем. Вважається неофіційною столицею Албанської Рив’єри. Саранда була заснована в глибоку давнину греками. У візантійський період місто згадується як Анкіасмус. До 12 століття воно було покинуте, а його колишня назва була забута. Надалі поселення отримало назву на честь стародавнього монастиря Айї-Саранда.
Доїжджаємо в Ксаміль.
Місто Ксаміль, Іонічне море
Попереду два дні насолоди в райському куточку Албанії. Ксаміль – бухта, найпівденніша точка на узбережжі країни. Це вже майже Греція і легендарний острів Корфу видно з усіх тутешніх пляжів. Саме тут знаходиться найгарніший пляж Албанії – Ксаміль Біч, який є частиною національного природного парку.
Перлинками Ксаміля є прилеглі маленькі безлюдні острівці недалеко від берега, до яких можна допливти на орендованому катамарані або човні. Тож можна відчути себе Робінзонами Крузо.
Лазурова вода Іонічного моря, білосніжні пляжі так і манять та зачаровують. Неможливо встояти перед такою спокусою.
Місто-музей Джірокастра
Джирокастра – ще одне місто-музей Албанії, розташоване на схилі гори над річкою Дрин. Його історія така ж багата і цікава, як у Берата. Учені досі суперечать про те, коли була побудована міська фортеця: IV чи I ст. до н. є. Древні греки назвали її Агріокастра (Срібна фортеця), з часом в албанській мові ця назва трансформувалася в Джирокастра.
Історія міста тісно пов’язана з ім’ям Алі-паші Тепелени – політичного і військового діяча сер. 18 — поч. 19 ст. Його історія привернула увагу французького письменника А.Дюма-батька, який використав її в романі “Граф Монте-Крісто”.
У 2005 році місто Джирокастра поповнило список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Блакитне Око – одне з найцікавіших місць в Албанії, яке зачаровує своєю магічністю. Досі невідома точна глибина джерела, оскільки дайвери змогли зануритися до 50 м, а далі завадила сильна течія. Кришталево чиста вода на поверхню підіймається з дірки діаметром 2-2,5 м.
Назва походить через відтінок води і круглу форму – в центрі вода темно-синього кольору, чим нагадує зіницю ока, і яскраво-блакитного по краях. Температура води в джерелі залишається незмінною цілий рік – 13 градусів, тому купатися можуть лише сміливці.
Відкрили його випадково у 1958 р. радянські інженери. В часи комунізму до Блакитного Ока могла приїздити лише комуністична еліта.
Одним словом, маленький казковий куточок.
Переїзд в Тірану. Ввечері святкова вечеря.
Переліт Тірана, Албанія —> Україна
Ви готові зачаруватися цією країною? Тоді вперед в Албанію! Відвідаємо чарівні куточки, поплаваємо на човні вздовж албанських фьордів та каньйонів, будемо насолоджуватися кращими пляжами Адріатичного та Іонічного морів, а також смакувати ласощами місцевої кухні і захоплюватися східним колоритом цієї мальовничої країни, яка розташувалася на Балканському півострові.
Туреччина — країна, де з’єднуються дві частини світу — Європа й Азія. Такий собі міст між континентами.
Країна трьох великих імперій: Римської, Візантійської та Османської, кожна з яких залишила свій відбиток на культурі та традиціях. Все це перетворило Туреччину на одну з найбільш цікавих країн світу з унікальною культурною та історичною спадщиною. Туреччина приховує стільки таємниць і обіцяє стільки краси, що серце завмирає в передчутті.
Це не лише курорти “all inclusive” біля моря та окремі популярні місця, з якими у більшості асоціюється країна, а в першу чергу чергу витонченість і контрасти, прекрасні пам’ятки минулого та дивовижна природа, усім відомі туристичні родзинки та безцінні маловідомі місця, які зберегли свою самобутність і чарівність. Вони, наче, манять відвідувачів, та відкриваються лише справжнім поціновувачам.
Танзанія — один з найбільш популярних напрямків туризму у Африці. Перш за все, ціллю є знайомство з неймовірно красивою дикою природою та екзотикою африканського життя. Самі лише назви: гора Кіліманджаро, кратер Нґоронґоро, Національний парк Серенґеті, озера Вікторія і Танганьїка, плем’я Масаї, мова суахілі – змушують серце битися частіше.
Головна родзинка Танзанії — сафарі адже різноманіття тваринного світу, птахів вражає. Кожен може відчути себе дослідником та відкривачем — стільки нового можна тут пізнати. Майже третину території країни займають заповідники.
Ще однією родзинкою Танзанії, яка манить людей з усього світу є білосніжні піщані пляжі, блакитна вода та багатий підводний світ. Тому, Танзанія — чудове місце для пляжного відпочинку та дайвінгу.
Це дивовижна країна, яка захоплює, розкриває грані своєю незвичністю та перевертає свідомість кожного. Побувати тут — надзвичайно цікавий досвід. Байдужим не залишається ніхто.
Ця маленька країна зачаровує та манить не лише засніженими вершинами, теплим морем, а й різноманітністю, темпераментом та неповторними звичаями, давньою історією та унікальною культурою.
Країна, де почуваєш себе як вдома. Тут легко, красиво і неймовірно душевно. Таке враження, що Грузія увібрала в себе усе найкраще, що є на Кавказі.
“Гості – це Божий дар” (груз. прислів’я). Гостей з України, до речі, тут особливо люблять. До вас будуть відноситися як до давнього товариша.
Окремої уваги заслуговує грузинська кухня — тут нікому не вдасться утриматися від спокус гастрономії.
У Грузії стільки всього цікавого, що за одну поїздку ви точно не встигнете побувати скрізь. Саме тому, в даному турі включені найцікавіші місця та міста, поєднані природні та історичні пам”ятки, не відвідавши які, ви не зможете сказати, що побували в Грузії.