Всі елементи, що ми пакуємо в рюкзак, вважаємо потрібним в тому чи іншому поході і можемо змінювати під різні умови треків. Проте, є спорядження, яке потрібно брати завжди.
По типу використання розділимо їх на такі групи:
Список складений не в порядковості пріоритету. Всі елементи важливі.
- Аптечка. Детальніше тут.
- Ремонтний набір. Для сучасного спорядження, достатньо брати кілька спеціалізованих латок, швидкосохнучий клей для взуття та герметик для тканин. Все це може влізти в маленький пакунок і важити до 60 грам. Якщо похід включає в себе намет, то патрубок для ремонту дуг.
- Захист від сонця.
- Одяг щоб захистити від сонця тіло і голову.
- Сонцезахисні окуляри
- Крем від сонця
- Сонцезахисна помада
- Навігація. Тут хочеться сказати, що всі види навігації, які доступні, вимагають навиків користування нею. Не варто брати тільки паперову карту і компас, краще мати в смартфоні завантажені карти району. І не варто для навігації мати тільки смартфон чи тільки GPS навігатор. Електроніка розряджається.
- Карта та компас – це базові навігаційні пристрої, які потрібно мати з собою завжди. Паперову карту варто обирати водозахищену, або самим проклеїти її скотчем, щоб вона не змокла. Для орієнтування брати компас, а не брелок.
- Навігація на смартфоні – дуже зручний і швидкий спосіб орієнтування, проте не зовсім надійний – може зламатися, сісти батарея, тощо. Варто дублювати паперовою картою. На смартфон рекомендуємо завантажити додатки офлайн навігації Mapy.cz та Osmand. Як додатковий ресурс, Komoot – він зручний в Європі та Америці. На ці програми потрібно завантажити карти та протестувати вдома в офлайн режимі.
- GPS навігатор найбільш надійний і найдорожчий спосіб навігації. Ним варто спершу навчитися користуватися та завантажити туди карти.
- Електроніка.
- Смартфон – варто мати збережені номери рятувальних служб району. Їх мати і в паперовому варіанті теж.
- Налобний ліхтарик. Ліхтарик зі смартфону не підходить для туризму.
- Додаткові батареї живлення та кабелі до тієї електроніки, яку берете
- павербанк.
- змінні батарейки для навігатора
- змінні батарейки для ліхтарика
- Джерело вогню. Краще брати дубль або 2 запальнички, або сірники і запальничку, якісне кресало, трут:
- просочені жиром ватні диски
- свічка
- провоскований папір
- Укриття. Якщо ви йдете похід з наметами, то це намет. Але якщо це похід від хати до хати, то на випадок непередбачуваних ситуацій чи погодніх умов, варто мати щось із переліченого нижче.
- Термоковдра, береться обов’язково і кожним учасником групи. Важливий елемент при наданні першої домедичної допомоги. Мало важить і не займає місця.
- Аварійний тент – для перечікування негоди, створили екстрене укриття схоже на купол, в яке може поміститися 2-4 людей. Захистить від вітру, дощу та утримає тепло. Важить 300-400 грам.
- Пончо-тент. Під ним також може заховатися 2 людей в екстреній ситуації.
- Їжа та вода. Брати з запасом на день більше ніж йдете. Для води завжди має бути ємність.
- Одяг. Брати із запасом на нижчі температури ніж прогнозуються. Якщо влітку не планується температура нижче 25 градусів, все одно мати фліс, чи осінню тонку пуховку. Завжди мати сухі і теплі шкарпетки. Обов’язково брати захист від дощу – штормову куртку чи дощовик. Детальніше про спорядження тут.
- Ніж. Просто міцний ніж. Бажано із декількома функціями. Не потрібно тягнути тесаки виживання, мисливські чи бойові ножі.
Всі ці вищеперелічені пункти рекомендовані на основі досвіду тисяч туристів і нашого. Варто ці речі та аксесуари підбирати під свої потреби і з розумом. Ходіть в гори безпечно та легко.
Роман Чобан
Знавець і фанат класного спорядження!