Бейрут – столиця Лівану. Більша частина міста була зруйнована під час громадянської війни, проте сьогодні ми маємо нагоду милуватися відбудованими та відреставрованими пам’ятками архітектури. Будівлі історичного центру міста здебільшого збудовані у французькому стилі, а деякі – вдало поєднують близькосхідну архітектуру.
У цьому місті дуже цікаво поділені квартали, кожен з яких є по-своєму особливим. Мусульманські і вірменські квартали є, як правило, біднішими, проте відрізняються східним колоритом. Мечеті і церкви стоять поруч, як символ примирення між релігіями. Бейрут водночас вражає доглянутими, чистими вулицями сучасного мегаполісу та старовинними кварталами, а вже за найближчим поворотом можна побачити протилежну сторону – напів або й зовсім зруйновані після війни будинки.
Отже, найцікавіші місця цього колоритного міста, які обов’язково варто відвідати, будучи в Бейруті.
1. Площа Зірки або площа Етуаль.
Центральна площа Бейруту носить однойменну назву площі у Парижі. До центру, немов промінчики, сходяться прилеглі вулиці, окрім східної та південно-західної, на яких знаходяться храми Св.Іллі та Св.Георгія. У центрі площі розташований швейцарський годинник. Сьогодні на цій площі завжди людно, відбуваються трансляції концертів та різноманітних спортивних подій.
І, до речі, на одній із вуличок, яка веде до Площі Зірки, знаходиться маловідомий для туристів бронзовий слід від взуття відомого ліванського президента-реформатора Рафіка Харірі.
2. Собор Св.Георгія, римські колони та мечеть Мухаммада аль-Аміна
Чи можливо на невеличкій території, у радіусі декількох сотень метрів, поєднати три великих цивілізації?
Собор ліванських християн-маронітів Св.Георгія був збудованим у 1772 році, а перші згадки про собор датуються ІV ст. н.е. Дзвіниця собору становить 65 метрів, такої ж самої висоти є мінарети сусідньої мечеті.
Навпроти собору Св.Георгія знаходиться мечеть Мухаммада аль-Аміна, збудована у 2008 році у стилі османської архітектури. Під час будівництва були віднайдені залишки римської цивілізації.
Сьогодні поруч цих двох святинь знаходяться під відкритим небом римські бані та колонада.

3. Набережна Бейруту
Бейрут розташований вздовж середземноморського узбережжя. Набережна умовно поділена на дві частини: мусульманська та християнська.
У мусульманській частині на березі моря знаходяться Голубині скелі або як їх ще називають Равше. Це дві мальовничі скелі, до яких від набережної веде стежка. Це надзвичайно популярне місце як серед місцевих жителів, так і туристів. Зазвичай, тут можна спостерігати за чудовим заходом сонця над морем.
Якщо рухатися трохи далі цією набережною, можна потрапити у сучасну частину Зейтуна Бей (Оливкова затока), яка вважається одним із найбагатших та найбільш престижних кварталів міста.
4. Св. Георгій та змій
Деякі історики стверджують, що саме у Бейруті Св.Георгій переміг змія. На цьому місці є невеличка капличка і власне печера, з якої за легендою, виповз змій. З цієї печери б’є цілюще джерело, куди щороку з’їжджаються сотні тисяч паломників.
5. Гора Харіса та статуя Діви Марії
Гора Харіса знаходиться на виїзді зі столиці у місті Джунія. По дорозі до Харіси знаходиться собор Св.Павла, збудований у візантійському стилі, а всередині оздоблений позолоченою мозаїкою.
За собором знаходиться сучасна скляна церква, а біля неї сама статуя Діви Марії, більше відома серед ліванців як Наша Пані. До статуї ведуть сходи, піднявшись по яких, відкривається захоплююча панорама з виглядом на Джунію, Бейрут та Середземне море.
Ліда Базиляк