Багато хто запитує про те, хто може йти в гори і як потрібно готуватись. В походи можуть іти всі, в кого немає проблем зі здоров’ям. Та для початку треба мати бажання. Тому, в першу чергу підготуйтесь психологічно.
Достатня фізична підготовка теж є важливим фактором успішного проходження маршруту. Це стосується кожного учасника походу. Адже група – це одне ціле.
Головна запорука хорошої фізичної підготовки – це систематичність і якість виконання вправ.
- Як би це не звучало банально, але біг – хороший спосіб розвинути витривалість та поставити дихання, а це в поході вагома річ, особливо у високих горах. Поставити дихання дуже важливо, оскільки, на підйомах не підготовленому організму часто не вистачає кисню і серце, намагаючись перегнати більше крові, щоб наситити м’язи киснем, пришвидшено б’ється.
- Важливим аспектом при підготовці є ранкова зарядка. Завдяки ранковій зарядці організм привчається швидко прокидатись та бути одразу готовим до навантажень.
- Тим, хто прагне підвищити свою силу і витривалість корисними будуть статичні вправи. У цьому сенсі вони значно ефективніші, ніж динамічні.
- Присідання – добре підходять для розвитку сили в ногах та колінах. Лише бігу не є достатньо адже найбільше навантаження під час походу припадає на ноги, тому їх потрібно тренувати попередньо.
- Не забувайте про гартувальні вправи, які покращують пристосованість організму до різноманітних умов та температур під час походу.
- Плавання сприяє підвищенню сили дихальних м’язів і збільшення їх тонусу, посилює вентиляцію легень. При регулярному плаванні збільшується потужність серця, зменшується кількість серцевих скорочень у хвилину.
Головне, почати і дотримуватися режиму! І у вас будуть всі шанси піднятись на Вершину
Софія Мадич