Туніс – надзвичайно гарна та різнобарвна країна з особливим колоритом. Тут перетинаються культури та релігії. Протягом усієї історії територія сучасного Тунісу входила до Фінікії, Римської імперії, Арабського халіфату та османів.
Тому у цій країні не лише доволі високий рівень обслуговування і чудові середземноморські пляжі з білим піском, де так і хочеться поніжитися на сонечку, але й цікаве поєднання культур, архітектури та природних ландшафтів.
1. Карфаген
Розпочнемо наш тур з одного із найвеличніших міст – Карфагену.
Руїни цього стародавнього міста знаходяться неподалік від столиці – Тунісу на узбережжі Туніської затоки. За фінікійських часів, Карфаген був самостійним містом-державою, а сьогодні – це пам’ятник архітектури, що входить до Світової спадщини ЮНЕСКО.
2. Місто Керкуан
Рухаємося на північний-схід Тунісу і потрапляємо до стародавнього пунічного міста Керкуан, яке вважається єдиним пунічним містом без перебудов, що збереглося до сьогодні. Дата заснування міста невідома, проте, ймовірно, місто перестало існувати орієнтовно у 250 р. до н.е.
Оскільки місто повністю було засипане піском, сьогодні маємо можливість побачити на власні очі стародавні величні споруди.
3. Туніське Санторіні
Місто Сіді-бу-Саід, або як його ще називають Туніське Санторіні, є одним із найвідоміших і наймальовничіших міст Тунісу, яке щороку приваблює тисячі туристів. Місто знаходиться на узбережжі моря і піднімається вгору по скелі. Неподалік розташований Карфаген та Атлаські гори. Більшість будинків у місті білого кольору, а двері, вікна у синьо-блакитних відтінках. Цікавим є той факт, що жителям заборонено фарбувати двері і будинки в інший колір, за це передбачений штраф.

4. Дугга
Це древнє місто доволі добре збереглося до наших днів. Його історія є надзвичайно багатою. Деякі споруди майже зовсім не зруйнувалися і сьогодні ми можемо побачити як виглядали римські театри, ринки, храми тощо. До речі, у театрі, збудованому ще у 168 р. до н.е., сьогодні кожного літа проводять однойменний Фестиваль Дугги.
5. Фортеці Тунісу
– фортеця Рибат у місті Сусса
Збудована у 859 р. н.е. у формі квадрату, кожна сторона якої сягає 38 м, 12 м заввишки та 4 м завширшки. Фортифікаційна споруда – рибат – за часів ісламських доби слугувала у якості мечеті, монастиря, проте основною функцією був захист.
Спершу на місці цієї фортеці була візантійська оборонна споруда, яку вщент було зруйновано. Згодом було збудовано вежу-маяк Кхалеф аль-Фат (9 ст.). Будівництво фортеці було завершене у 1205 році.
Наразі у фортеці розташований археологічний музей.
– Рибат Хартем
Зведена у 767 році, проте лише у 19 ст. досягла остаточного вигляду. Площа фортеці сягає 4200 кв.м. Сама ж споруда фортеці складається з трьох рівнів та безлічі заплутаних ходів.
Сьогодні всередині фортеці діє музей ісламського мистецтва.
– Келібія
Одна із найвідоміших і найбільш відвідуваних пам’яток архітектури зведена у 3 ст. до н.е. Розташована на мисі Бон, що в 100 км від столиці. Велична фортифікаційна споруда, яка вціліла до наших днів. Фундамент фортеці був закладений карфагенцями. На подвір’ї збереглися рештки мечеті, старої візантійської фортеці та дзвіниці.
6. Місто у печері Матмата
Протягом тисячоліть і до наших днів у цьому місті проживають місцеві племена бербер. Печери є повністю рукотворними та слугують хорошим укриттям від пустельної спеки. Середньорічна температура не перевищує 23 градусів.
7. Туніс
Медина, тобто частина старого міста – це поєднання іспанського, турецького, перського, арабського стилів. Саме тут можна відчути колорит східних ринків. Цікавим є те, що форма центральної частини міста кругла, а не квадратна чи прямокутна як зазвичай. Це зумовлено тим, що у минулому місто захищали оборонні мури. Сьогодні залишилися лише центральні ворота при вході у місто.

8. Собор Святого Вікентія де Поля
Собор знаходиться на центральній площі у центрі столиці Туніс. Храм вражає своєю величчю, над будівництвом та оздоблення працювали найкращі архітектори, художники та скульптори. Родзинкою собору є орган Аристида Ковайе-Коля.
9. Національний музей у місті Бардо
Головний музей Тунісу, де протягом більше 100 років, постійно поповнюється експозиція новими експонатами. У цьому музеї зібрана вся понад три тисячі річна історія Тунісу. Найбільшою є експозиції римських мозаїк, яких тут понад 300, а також кераміка, статуї тощо.
10. Мечеті
Сіді-Укба – це одна із найвеличніших та найбільших мечетей Тунісу. Збудована у 670 році. Цікавим є внутрішнє оздоблення будівлі, яке суттєво відрізняється від традиційного.
Оливкова мечеть ( Аз-Зейтуна)
Найбільша соборна мечеть столиці. Згідно з легендою, на місці мечеті знаходилися оливкове дерево, під яким молився перший парафіянин майбутньої мечеті. Будівництво було розпочато у 698 році, проте протягом історії мечеть неодноразово зазнавала змін. Також у дворі знаходиться бібліотека, яка була заснована у 1450 р.
Ліда Базиляк