Велотуризм останніми роками стає все більш популярним. Під час тривалої велоподорожі орендувати велосипед на місці не завжди хороша ідея, оскільки його потрібно добре знати та мати відповідні інструменти для ремонту у разі необхідності. Саме тому краще возити власного залізного коня із собою.
- Перевезення в автобусах.
Щоб транспортувати велосипед в автобусі, варто завчасно подзвонити перевізнику та уточнити розмір багажного відділення та вартість перевезення. До прикладу, компанія Flixbus відмовила нам у перевезенні велосипедів з Перемишля до Кракова через малий об’єм багажного відділення, хоча квитки на автобус у нас вже були. А от в Ізраїлі міжміські автобуси мають великі багажні відділення і не беруть плату за багаж, тому велосипеди можна транспортувати в нерозібраному вигляді.
Пакування: Достатньо зняти лише переднє колесо. Коробки чи велочохли не обов’язкові. Ви самі ставите свій велосипед в багажне відділення, тому можете встановити його і решту своїх речей так, щоб ймовірність його пошкодження була мінімальною.
- Перевезення в потягах.
В країнах, де розвинений туризм у потягах давно з’явилися кріплення для велосипедів або й цілі вагони для велосипедистів. В українських електричках також можна перевозити нерозібраний велосипед. В Європі потрібно уточнювати наявність кріплення для нього. Якщо такого немає – можуть відмовити у перевезенні.
Пакування: Якщо це веловагон, вагон з велокріпленням (як в Українін, так і за кордоном) чи наша електричка, то велосипед чіпляється на стіну вагона в нерозібраному вигляді, або просто стоїть. Лайфхак: віднедавна велосипеди перевозяться в українських електричках за вартістю повного квитка, але якщо зняти переднє колесо і запакувати у велочохол – за половину вартості. Якщо це український плацкарт чи купе – то необхідний велочохол, адже велосипеди перевозяться на верхніх полицях.
- Перевезення в літаках
Найменш безпечний транспорт для велосипедів. Вантажники, які пакуватимуть багаж, можуть безцеремонно кинути і пошкодити його. Також він може пошкодитись при жорсткій посадці літака. Тому потрібно підійти ретельніше до пакування. Залежно від авіакомпанії, велосипед можуть транспортувати як звичайний багаж (вага не повинна перевищувати ліміту) або як спортивний інвентар. Уточнюйте – вартість відрізняється. Важливо: спустіть колеса при транспортуванні, адже в багажному відділенні на великих висотах низький тиск і колеса можуть навіть вибухнути.
Пакування:
- Якщо ви летите зі свого міста, то оптимальний спосіб – взяти у веломагазині коробки для велосипедів. Знімаєте переднє колесо і пакуєте велосипед в цю коробку. Така упаковка жорстка і надійно захищає його.
- Якщо ви летите з іншого міста чи навіть країни – транспортувати таку коробку складно. Тоді вам потрібен велочохол, багато картону, скотчу і кілька жорстких елементів: пластикових чи металевих трубок. Зніміть переднє колесо, між перами вилки вставте трубку, потім захистіть трубками найбільш вразливі деталі: задню перекидку і гальма. Викрутіть педалі і вкрутіть із внутрішньої сторони. Загорніть в картон вилку, передню зірку з педалями і заднє колесо з перекидкою. Всю цю конструкцію запакуйте у велочохол і можете спокійно здавати велосипед в багаж.
Велосипеди спаковані, а тим не менш, пам’ятайте також про важливість вибору мобільного навігатора для подорожі.
Максим Мисак
Любитель тривалих автономних подорожей!