Час
Різниця в часі з Україною:
+2,45 год у літній час
+3,45 год у зимовий час
Віза
Громадяни України, які бажають відвідати Непал з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу в міжнародному аеропорту м. Катманду та прикордонних пунктах пропуску.
При проходженні прикордонного контролю іноземців можуть попросити пред’явити зворотній квиток, а також документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. Туристичну візу можливо подовжити на строк до 150 календарних днів. Інші типи віз оформлюються Департаментом імміграції Непалу.
14 днів — 25 $
30 днів — 40 $
90 днів — 100 $
Митні правила
На територію Непалу заборонено ввозити та вивозити:
– зброю
– предмети військового призначення
– наркотичні препарати.
Законодавством цієї країни дозволяється ввезення без сплати мита:
– 100 цигарок чи 25 сигар
– 1 – 1.5 л алкогольних напоїв
Іноземцям без декларування дозволяється ввозити валюту в розмірі не більше 2000 доларів США. Валюту можливо обміняти в аеропорту непальської столиці чи обмінних пунктах.
Страхування
Плануючи поїздку до Непалу, громадянам України необхідно оформити поліс медичного страхування. Якщо ви плануєте сходження чи трекінг рекомендовано оформляти відповідне страхування з врахуванням висот та форс-мажорів.
Як летіти
До Катманду можна вилетіти з Києва та Одеси з пересадками в ОАЕ, Туреччині, Катарі. Орієнтовна вартість 650 – 900 $ в обидві сторони з багажем.
Фітосанітарні правила
Ввезення домашніх тварин дозволено за наявності ветеринарного сертифікату із зазначенням відомостей про щеплення.
Щеплення для подорожей в Непалі не потрібні. Виключення, якщо ви плануєте мандрувати районами тераїв. В такому випадку рекомендоване щеплення від малярії. Пити лише воду в пляшках.
Валюта
Грошова одиниця – непальська рупія.
Безпека
Під час відвідування Непалу варто пам‘ятати, що якщо ви хочете вирушити в треккінгову подорож в гірські райони цієї країни, правильним буде скористатися послугами тих, хто працюють в цій сфері, пересуватися по заздалегідь обраному маршруту в групі. Небезпечним є соло трекінг.
Трапляються випадки крадіжок коштів та інших цінностей у іноземних туристів.Варто пам‘ятати, що Непал розташований в сейсмічно небезпечному регіоні. В цей період необхідно уникати подорожей у високогірні райони.
Загалом, в Непалі безпечно і привітні люди, які готові допомогти гостям своєї країни.
Мова
Основна мова в Непалі — непалі, а також 20 розмовних діалектів. З розумінням англійської проблем нема. Всі, хто так чи інакше спілкуються з туристами знають англійську на достатньому рівні.
Релігія
Головними релігіями Непалу є індуїзм та буддизм. Індуїзм сповідує більша частина населення. 3% населення – це мусульмани. Водночас, в країні не існує конфліктів між представниками різних релігій.
Державний устрій
14. 01. 2007 парламент прийняв тимчасову конституцію, за якою король позбавляється статусу глави держави і владні функції передаються прем’єр-міністру. 22. 11. 2007 року на першому засіданні депутати Конституційної Асамблеї повинні були б вирішити долю монархії в Непалі. 28 грудня 2007 тимчасовий парламент проголосив Непал демократичної федеративної Республікою.
28 травня 2008 о 23:26 за місцевим часом Установчі Збори Непалу 560 голосами, проти 4 (члени монархічної Раштрія Праджантра Парті) проголосило Непал Федеративною Демократичною Республікою. Непал став парламентською республікою. Виконавчу владу очолює прем’єр-міністр, а у звільненому королівському палаці розміщений музей.
Клімат
Клімат в різних районах Непалу відрізняється як і в будь-якій високогірній країні, а флора і фауна змінюються в залежності від того, на скільки високо їм доводиться жити над рівнем моря. Частина до 1200 м в Гімалаях вважається низовиною і тут переважає тропічний клімат. Літо – з квітня до жовтня, вологе і дощове, зима ж вважається сухим сезоном. У нижній частині цього району збереглися майже незаймані джунглі. Вище 1900 м над рівнем моря знаходяться гірські субтропіки. Тут надзвичайно багата рослинність. Від 2800 м – помірний і помірно-холодний гірські пояси, рослинний світ вже не такий багатий, переважно ялини, сосни, модрини, ялиці, кедри та ін. Найвищий пояс, в якому можна спостерігати життя – 4000 м. Тут ростуть чагарники та альпійські луки. На висоті можна побачити красиві пагорби з яскравою травою і квітами, а також зустріти місцевих тварин. А от вище, ближче до вершин, життя майже немає – там вічні сніги, а температура повітря не вище – 15°C.
Транспорт
У Непалі налічується близько 44 аеропортів. Деякі з них розраховані на роботу під час сезону дощів. Основним способом пересування по країні є автобус. У цьому ж виді транспорту місцеві жителі часто перевозять дрібних свійську худобу та птахів, тому, поїздка видасться веселою. Більш зручним варіантом для туристів буде маршрутне таксі. Але в якості альтернативи можна поїхати і на нечисленних туристичних автобусах, які більш комфортабельні, але вони і дорожче. У Непалі немає залізниць. Крім того, можна орендувати автомобіль напрокат. Для цього треба мати права міжнародного зразка. Особливо популярно брати в Непалі напрокат велосипеди і мотоцикли. Потрібно пам’ятати, що в Непалі лівосторонній рух, а правил дорожнього руху водії не дотримуються. Пішохідні переходи та світлофори практично відсутні.
Подорожі автомобілем.
Міжнародні водійські права дійсні в Непалі протягом 15 днів, після чого необхідно оформити місцеву ліцензію. Тимчасову ліцензію можна оформити в місцевих органах влади за пред’явленням дійсного національного посвідчення водія.
Стан доріг за межами великих міст є незадовільним.
Туризм
Туризм є важливим аспектом для економіки Непалу і забезпечує валютні надходження до країни. В першу чергу, туристів приваблює надзвичайно мальовничі гори і древні індуїстські та буддистські храми.
На поселення та харчування в Непалі доволі прийнятні ціни, а ось трекінг не є дешевим. Переліт довгий, з пересадками і, як наслідок, досить дорогий. Так що, тури в Непал не є дешевим задоволенням. Не зважаючи на ціну,Непал цього вартує і саме тому, натовпи туристів з цілого світу їдуть сюди.
Є в Непалі і курорти. Найпопулярніший – це Покхара. Тут є багато комфортабельних готелів, крамниць та ресторанів. Крім цього, є на що подивитися – храми, ступи, монастирі, священні печери, озера і водоспади. Візитною карткою та найпопулярнішим місцем відпочинку є озеро Фева. А панорама гір – це те, заради чого сюди приїжджає більшість туристів.
У Непалі багато гарних свят та цікавих фестивалів. Проводяться вони протягом року, тож завжди є на що подивитися.
Додаткова інформація
Телефонний код країни – +97
Почесний консул України у Федеративній Демократичній Республіці Непал –
Кіран Вайдья
Адреса
P.O. Box No. 3843, House No. 122,
Bhagwan Marg, Narayan Chour, Naxal, Kathmandu, Nepal
Номер телефону
+ 977 1 441 6544/441 6767
Електронна адреса
vaidyamail@gmail.com
Корисні телефони в країні.
Поліція
100
Швидка
102
Туристична поліція
+ 977 1 470 0750
Софія Мадич