Ми склали для вас Топ-10 найвищих гірських масивів світу. Як не дивно – сім із них розташовані навколо Тибетського нагір’я в Євразії, але також в списку присутні і інші континенти.
1. Гімалаї – найвищі гори планети, розташовані на території Непалу, Китаю, Індії, Бутану, Пакистану та Афганістану. Деякі геологи стверджують, що і найвищі за всю історію планети. Найвища вершина – Еверест / Джомолунгма / Cагарматха 8848 м. Десять із чотирнадцяти восьмитисячників знаходяться саме в Гімалаях. Звісно ж найпопулярніша країна для подорожей – Непал з найвідомішими треками: До базового табору Евересту, Кільце Аннапурни, Манаслу та багато інших.
2. В горах Каракорум знаходяться інші чотири восьмитисячники, а також друга вершина планети – Чогорі / К2 висотою 8611 м. Масив розташований на кордоні між Пакистаном, Китаєм та Індією. Найпопулярніший трек проходить територією Пакистану.
3. Гіндукуш – третій гірський масив світу. Найвища точка Тіріч Мір (7708), знаходиться в Пакистані. У Гіндукуші знаходиться також найзахідніший семитисячник планети – Ношак (7492), який є найвищою точкою Афганістану.

4. Четверта за висотою гірська система світу – Памір. Найвища вершина Паміру – Конгур, яка розташована в Китаї, має висоту 7649 м. Крім Китаю, Памір також знаходиться на території Таджикистану, а також Афганістану та Пакистану. Памір утворився на з’єднанні відрогів найвищих гір світу, які розходяться від нього в різні сторони: Гімалаїв, Каракоруму, Тянь-Шаню, Кунь-Луню та Гіндукушу.
5. Даксу Шан в провінції Сичуань в Китаї. Найвища вершина цих гір – Гонгха Шан (7556 м) є найбільш східним семитисячником планети. Гори Даксу Шан знаходяться на східному краї Тибетського нагір’я.
6. Тянь-Шань. Гірський масив розташований на території Киргизстану, Узбекистану, Казахстану та Китаю. Найвища точка Тянь-Шаню – Пік Перемоги (7439 м), розташований на киргизько-китайському кордоні і є найпвнічнішою вершиною вище 7000 м.

7. Кунь-Лунь – гірський масив який оточує Тибет із півночі. В західній частині Кунь-Луню, неподалік індійського кордону, знаходиться найвища вершина – Люші Шань висотою 7167 м.
8. Перша гірська система поза межами Євразії – Анди. Висота найвищої точки – Аконкагуа становить 6962 м. Анди тягнуться через усе західне узбережжя Південної Америки. Цікаво, що в Андах знаходиться найвищий у світі вулкан Охос-дель-Саладо (6891 м), який майже не поступається Аконкагуа. І взагалі, добрих два десятки найвищих вулканів світу знаходяться саме в Андах, чим Гімалаї похвалитися не можуть. Вулкан Чимборасо (6267 м) є унікальним. Його вершина знаходиться найдалі від центру планети. Просто Земля не є кулею, а дещо приплюснута на полюсах. Чимборасо – найближче серед високих гір розташований до екватора, тому саме він найдалі від центру Землі.
9. Північноамериканські Кордильєри також простягаються через усе західне узбережжя, але вже Північної Америки. Найвища точка знаходиться на Аляскинському хребті – це пік Мак Кінлі, або Деналі висотою 6190 м. Кордильєри – величезна гірська система, яка складається з різних за віком хребтів (Скелясті гори, Берегові хребти, Сьєрра-Невада та ін) та внутрішньо гірських плато, на одному з яких розташований Єллоустоунський супервулкан – один з потенційно найнебезпечніших вулканів планети.
10. Вулканічний масив Кіліманджаро – найвищий гірський масив Африки. Пік Ухуру, який розташований на стінках вулкана Кібо сягає висоти 5885 м. Наразі разом із масивом Кенія – це єдині місця в Африці, де лежать льодовики, але їх площа стрімко зменшується. За прогнозами за 30 років вони повністю зникнуть – тож покваптеся відвідати це унікальне місце.