Ринок товарів для туризму сьогодні перенасичений різними пропозиціями. Часто-густо складно обрати щось, гортаючи сайт чи розглядаючи вітрини, або ж, можна пропустити річ, яка буде корисною.
Нижче наведемо приклади корисних аксесуарів для мандрівок. Вкажемо на способи і місця їхнього застосування.
Засоби гігієни.
Здавалося б, проста категорія, але не всі знають про існування туристичних рушників, шампунів, мила, душів, миючих засобів для посуду та інших дрібниць.
- Туристичні рушники. Займають мало місця, швидко сохнуть. Якщо їх викрутити, то можна ще раз витертися, мають зручну упаковку (здебільшого сітчастий мішечок), щоб рушник “дихав”. Їх можна поділити на два види: ворсисті та неворсисті. Перші займають трохи більше місця, довше сохнуть, проте дають ефект домашнього махрового рушника. Неворсисті дуже компактні, ними складніше витиратися, вони швидше для промокання.
Розміри таких рушників від 40\40 см до 90\175 см. Їх можна використовувати в басейні, в туристичних походах, мандрівках містами, вело- та мотоподорожах, вдома.
При цьому, навіть найбільший ворсистий рушник займатиме менше 1 літра об’єму. Скільки місця займає ваш домашній рушник?
- Туристичні миючі засоби. Як і різноманітні аксесуари – компактні та економні. Економія досягається великою концентрованістю засобу. Вони гіпоалергенні та натуральні, не псують мікрофлору та фауну водойми. Зручності надає продумана упаковка. Можливості використання ті ж, що й з рушниками.
- Душ. Ще одна зручність в поході, кемпінгу чи довгому таборуванні десь під Еверестом. Є сенс брати на компанію на кілька днів. В дво-, триденних походах сенсу немає, хіба що на кемпінги. Портативний душ – це пакет на 20-30 л, здебільшого темного кольору. Має розсіювач на шлангу чи одразу на пакеті. Його можна вішати на будь-якому дереві, кущі або в спеціальному туалетному наметі. До категорії душів можна віднести і універсальну насадку на будь-яку пляшку.
- Зубна щітка та паста. Щітка може бути і домашню, але краще та, яка складається вдвоє. Вона сама себе захищає і займає мало місця. Можна дитячу – вони короткі. Зубну пасту варто брати в малому тюбику – 10-15 мл. Можна купити або взяти пробник в свого стоматолога, в подальшому можна перезаправляти.

Аксесуари для пакування одягу та спорядження:
- Гермомішки – це один з найпопулярніших та найпрактичніших аксесуарів для пакування. Головна функція захистити від вологи все, що всередині.Туди пакують техніку, одяг, спальник, білизну, засоби гігієни, аптечку, їжу, крупи і т.д. Крім того в гермомішку можна носити воду, мокрі речі, використовувати як вантаж для відтяжки намету. Їхній об’єм від 1 до 150 л. Деякі гермомішки досить тонкі, тому їх варто використовувати лише всередині рюкзака, валізи чи іншого більшого гермомішка.
Гермомішки із ПВХ добре брати на сплави, вантажити на мулів для закидки в базові табори в горах чи брати в літак. Звісно, є і середні варіанти. Для внутрішнього використання обирайте товщину тканини від 10 до 40 den. Все що більше, буде мати більший запас міцності, але і велику вагу. Якщо коротко, то гермомішки – це “маст хев” кожного туриста. В наборі добре мати 2, 5, 10 л і 1 для спальника. 2 л – для техніки, краще брати більш цупким, щоб кабелі, зарядні і батареї його не протерли. 5-20 л – використовуються для одягу, спальника, тому їх можна брати з тонких тканин. Популярна практика брати 1 великий гермомішок і все пакувати в нього. Його варто брати трохи товстішим, десь до 40 den.
- Мішечки – тип ємностей для пакування дрібного спорядження. Вони як і гермомішки є для сортування та порядку в рюкзаку і наметі. Можуть бути з водонепроникних матеріалів, а також з простої тканини чи сітки. Якщо 20 л гермомішок важить 120 г, то мішечок з такого ж матеріалу важитиме 80-90 г, а сітчастий – 20 г (!). Оскільки промочити рюкзак важко, то часто достатньо сортувати речі по мішечках без водозахисту.
- Чохли на одяг – необхідна річ, якщо ви мандруєте з валізою чи рюкзаком валізного типу. Акуратно пакуючи речі в чохли, ви мінімузуєте шанси пом’яти його. Зручнішими є чохли прямокутної форми з бортиками, ніж конверти, хоча і мають місце для одягу, який не боїться помнутися.
- Чохли для техніки – вони бувають різних форм, об’ємів та різного призначення. Відрізняються від інших чохлів, товстими пом’якшеними стінками. Обирайте такий, який підходить вам по формі
- Органайзери – поділяються на різні групи: гаманці-органайзери, для документів та для дрібного спорядження. Перші нагадують портмоне, проте зроблені з легких матеріалів, мають відділи для документів, грошей, карток, ключів.
- Гаманці – їх різноманіття вражає – від брендів до розмірів і форм, від кардходлерів до звичних гаманців-розкладачок.
Варто відзначити дві групи – кишенькові і натільні. Натільні мають стрейчевий пасок чи шнурок, лоскі і приємні до тіла. Натільні гаманці можуть бути секретними – ховаються під одяг. Іноді в ремені для штанів вшивають приховані кишені для грошей. Розроблялися з метою запобігання крадіжок кишенькових гаманців. Ще одним запобіжним захистом є RFID Block. Простими словами, блокатор PayPass. З картки в такому гаманці неможливо зняти кошти.
З кишеньковими гаманцями знайомі усі.
- Косметички – від сімейних для кемпінгу до ультралегких для туризму чи подорожей. Вибирати їх варто, відштовхуючись від кількості засобів гігієни. Рекомендація від нас: беріть всього менше, переливайте в менші ємності шампунь чи гель, використовуйте універсальні засоби. Так ви зменшите об’єм та вагу.
- Чохли на рюкзаки чи валізи – категорія важлива, але малопопулярна. Крім звичних дощовиків на рюкзак, на ринку є чохли, що повністю покривають рюкзак чи валізу. Вони мають ручки для перенесення, виготовляються із міцної водонепроникної тканини, переважно кольорові. Виконують функцію захисту рюкзака та його вмісту від пошкоджень чи крадіжок.
Додаткові корисні аксесуари.
- Замки на валізи чи рюкзаки. Ці аксесуари варто використовувати для подорожей автобусами чи залізницями. В аеропортах замки зривають.
- Подушки. Не всі знають, що подушки-банани є надувні. Така подушка дуже економить місце у вашій поклажі. Для піших мандрівок також варто обирати надувні подушки, а не робити їх з підручних засобів.
- Аптечка. Це категорія, яку завжди і всюди обов’язково потрібно мати із собою. В аптечці, окрім медикаментів, варто мати 2 сторонню ізофолію (термоковдра).
- Міні ліхтарик \ ліхтарик-брелок.
Список корисних речей для подорожей та походів можна продовжити, а подорож не завжди. Тому краще витрачати гроші на яскраві подорожі з комфортним спорядженням та корисними аксесуарами.
Роман Чобан
Знавець і фанат класного спорядження!